استارت آپ صنایع غذایی سویلنت

استارت آپ صنایع غذایی سویلنت 202

سویلنت یک نوشیدنی مغذی است که می‌تواند جایگزین یک وعده‌ی غذایی کامل برای یک فرد  باشد  زیرا  تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را در خودش دارد. یکی از استارت آپ های موفق و معروف در زمینه صنایع غذایی که توانسته سر و صدای خوبی در حوزه نوآوری مواد غذایی و سلامت افراد به پا کند استارت آپ سویلنت از سیلیکون ولی است. این استارت آپ به تولید محصول ویژه ای پرداخته که با استفاده از پروتئین های غنی شده سویا ، امگا 3 و حدود 26 نوع ویتامین مختلف به همراه مواد معدنی مغذی توانسته  یک غذای کامل برای افراد مختلف جامعه درست کند .

این نوشیدنی مغذی در قالب یک وعده غذایی کامل به بازار ارائه شد و به شکل مایع که در بطری های بسیار جذاب و پودر در بسته بندی های بزرگتر برای مصارف خانواده و بیشتر در دسترس مشتریان قرار گرفته است .  نوع پودری این محصول حلالیت بسیار بالایی در آب و مایعات خوراکی دارد و برای مصرف کنندگان یک وعده غذایی سوپر کامل و سریع است. قیمت تمام شده این محصول برای هر وعده غذایی حدود 10 دلار می باشد که نسبت به مواد غذایی داخل آن فوق العاده به صرفه و جذاب است.
سويلنت در سال ٢٠١٤ توسط يك كارآفرين جوان و پرمشغله به نام رابرت رينهارت و سه نفر از دوستانش به بازار معرفى شد. آنها كه هر روز یک لیست بلند و بالا از کارهای روزانه داشتند و  نمى خواستند انتخاب غذا را نیز به ليست بلندكارهايشان اضافه كنند تصمیم گرفتند برای این معضل روزانه که گاها باعث گرسنه ماندن آنها و از دست دادن وعده های غذایی میشد یک راه حل جدید و همگانی پیدا کنند. آنها با توجه به استانداردهای تولید مواد غذایی و سیستم های کنترل کیفیت پیشرفته به طراحی و تولید محصول سویلنت پرداختند.
محصول آنها با استقبال فوق العاده در بازار مواجه شد و به نظر میرسد شرکتهای استارت آپی دیگری هم در این حوزه ورود پیدا کنند و احتمالا حضور این نوع مواد و وعده های غذایی مشابه آینده صنعت غذا و الگوی وعده غذایی افراد را تغییر دهد.

هدف این نوشیدنی مغذی (سویلنت) حذف وعده غذایی و جایگزینی با مواد مصرفی مشابه نیست و بازار آنها افراد پرمشغله و کم حوصله ای هستند که به دلیل کار و فعالیت زیاد وعده های غذایی به موقع را از دست میدهند و این امر باعث آسیب رسیدن به جسم آنها می شود. این افراد معمولا به دلیل گرفتاری ها  و دردسرهای غذا درست کردن به سراغ فست فود ها می روند که تاثیر بد و مضرات این مواد برای همه آشکار شده ، سویلنت به مشتریان خود حس خوب استفاده از مواد مغذی و سالم را به همراه آسودگی و سهولت مصرف می دهد.
این شرکت در فعالیتهای بین المللی نیز شرکت داشته و همكارى  هایی را هم با سازمان بين الملى غذا آغاز کرده  است . این همکاری که به منظور کاهش گرسنگی و فقر غذایی در دنیا در حال برگزاری است با همراهی این استارت آپ رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته و این سازمان را در رسیدن به اهدافش برای ریشه کردن این معضل جهانی خیلی کمک کرده است .
حجم کم و مواد غذایی کاملی که در این محصول وجود دارد کار را برای حمل و نقل و رساندن آن به افراد و همچنین مصرف و نگهداری آن بسیار ساده کرده است. این محصول در طمعها و مدلهای مختلف در بازارهای آمریکای شمالی در حال عرضه است و هم اکنون حضور بسیار پررنگی در بازار انگلستان پیدا کرده. به نظر مدیران این شرکت با توجه به مشغله و مدل کاری مردم این کشور ، 60 درصد مردم می توانند بازار هدف این محصول واقع شوند.


سرمايه گذارى

سال ٢٠١٣ براى توليد اوليه و عرضه: ١.٥ ميليون دلار
 سال ٢٠١٥ : ٢ميليون دلار (شركت سرمايه گذارى اندريسن هورويتز)
سال ٢٠١٧: ٥٠ ميليون دلار
مجموع سرمايه گذارى : ٧٣.٩ ميليون دلار

نوع محصول: جايگزين غذا
نام سازنده: رابرت رينهارت
سال توليد اوليه: ٢٠١٣
تعداد كاركنان : ٨١
وب سايت: https://soylent-uk.com/


موقعیت های شغلی:

Part-Time Receptionist / Office Assistant

Sr. Director / VP, Human Resources

Regional Manager, NE

Community Manager for Soylent Innovation Lab

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام