عملکرد انواع دستگاه بسته بندی وکیوم

عملکرد انواع دستگاه بسته بندی وکیوم 293

دستگاه سیل وکیوم با تزریق گاز


بسته بندی وکیوم یک روش بسته بندی است که قبل از انجماد غذای بسته بندی شده،  هوا را از بسته می گیرد. این روش به صورت  (دستی یا اتوماتیک)  انجام میگیرد. در واقع فرآیند بسته بندی به این صورت است که محصول غذایی در یک فیلم پلاستیکی قرار میگیرد و سپس با خارج کردن هوای داخل بسته و تزریق گازهای مفید و نگهدارنده ( CO2 -N2) و دوخت یا مهرو موم کردن بسته انجام می شود. هدف از بسته بندی تحت خلاء، معمولا برای حذف اکسیژن از ظرف یا بسته بندی برای افزایش عمر مفید مواد غذایی و  ایجاد یک بسته بندی انعطاف پذیر برای کاهش حجم مواد و بسته است.
بنابراین با انجام فرآیند بسته بندی وکیوم میتوان گفت که محصولات کمتر دچار اکسیده شده و کپک زدن می شود.
بسته بندی تحت خلاء اکسیژن  را کاهش می دهد و باعث محدود کردن رشد باکتری های هوازی یا قارچ ها و جلوگیری از تبخیر از اجزای ماده غذایی می شود. همچنین معمولا برای ذخیره مواد غذایی خشک در طول مدت طولانی از قبیل غلات، آجیل، گوشت خام، پنیر، ماهی دودی، قهوه و چیپس استفاده می شود.
در بسته بندی کوتاه تر، بسته بندی خلاء نیز می تواند برای ذخیره غذاهای تازه مانند سبزیجات، گوشت و مایعات مورد استفاده قرار گیرد، زیرا رشد باکتری ها را مهار می کند.

دستگاه سیل وکیوم با تزریق گازدستگاه سیل حرارتی:


دستگاه سیل حرارتی یکی از پرکاربردترین موارد برای بسته بندی انواع مواد غذایی می باشد که توسط آن می توان انواع ظروف یکیار مصرف را سیل نمود. سیل حرارتی به دوشکل دستی و اتومات موجود است. عملکرد این دستگاه به این صورت است که ظرف داخل دستگاه قرار داده می شود در این مرحله دستگاه سیل حرارتی با استفاده از المنت حرارتی و پرس، سلفون را بر روی دهنه قالب بسته بندی میچسباند. و سپس سلفون اضافه از اطراف ظرف توسط تیغه برش داده می شود و ظرف از دستگاه خارج می شود.
دستگاه سیل حرارتی معمولا براساس تیراژ تولید و نوع قالبی که مشتری مدنظر دارد طراحی و ساخته می شود.


دستگاه سیل حرارتیانواع دستگاه وکیوم :

دستگاه وکیوم رومیزی : 

دستگاه وکیوم رومیزی برای تیراژ پایین کاربر دارد. جنس بسته بندی وکیوم غالبا بایستی پلی آمید شفاف یا آلومینویم باشد. اگر نیاز به تزریق گاز هم باشد میتوان کپسول تزریق گاز به دستگاه اضافه کرد.


دستگاه وکیوم رومیزی


دستگاه وکیوم دو کابین :

دستگاه وکیوم دو کابین در کارخانجات و کارگاه ها قابل استفاده می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است این دستگاه دارای دو کابین است که باعث افزایش یرعت عملکرد آن می شود. در واقع زمانی که یک سمت دستگاه کار وکیوم و سیل را انجام می دهد در سمت دیگر اپراتور میتواند محصول بعدی را برای بسته بندی آماده کند.


دستگاه وکیوم دو کابیندر صورتی که قصد خرید یا دریافت مشاوره برای معرفی و شناخت بیشتر انواع دستگاه سیل وکیوم را دارید میتوانید از طریق لینک زیر لیست ماشین آلات وکیوم را مشاهده نمایید.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام