دستگاه شیرینگ و انواع آن

دستگاه شیرینگ و انواع آن 391

شیرینگ چیست ؟

شیرینگ یکی از انواع بسته بندی  بسیار پرکاربرد است. شیرینگ به معنای کشیده شدن  و پوشش دهی است و معمولا برای بسته بندی چندین قلم از اجناس یک شکل در کنار هم و یا برای محافظت و بسته بندی شکیل استفاده می شود.
روکش پلاستیکی یا فیلم  شیرینگ، قشایی نازک و پلاستیکی است. زمانی که این روکش در اطراف محصول بسته بندی قرار میگیرد و توسط دستگاه شیرینگ پک حرارت میبیند، مانند یک پک نایلونی به جداره بیرونی بسته بندی میچسبد.

نایلون و فیلم شیرینگ :

فیلم های شرینگ شرایط را جهت نگهداری، بسته بندی  و البته جابجایی و حمل آسان محصولات فراهم میکنند. به مرور زمان فیلم های شیرینگ به دلیل خصوصیات منحصر به فردش مانند انعطاف پذیری، سبکی، راحتی استفاده، قیمت مناسب در صنعت بسته بندی جایگاه ویژه ای در بسته بندی محصولاتی چون قوطی ها، بطری ها، کنسرو ها و همچنین جعبه های کوچک پیدا کرده است.


نایلون و فیلم شیرینگ


انواع دستگاه بسته بندی شیرینگ :

دستگاه شیرینگ کابینی : دستگاهی بسیار ساده و نیمه اتومات محسوب می شود و معمولا در رستوران، قنادی و .. مورد استفاده است. توسط دستگاه شیرینگ کابینی اپراتور حدودا در 10 ثانیه می تواند یک فرآیند پک را انجام دهید.


دستگاه شیرینگ کابینی


دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک : ویژگی شیرینگ اتوماتیک کانوایر دار، سرعت بسته بندی بالا و همچنین امکان تنظیم حرارت، سرعت کانوایر و زمان بسته بندی است و نکته بعدی اینکه هدایت محصول به بیرون دستگاه توسط تسمه نقاله انجام می شود.

دستگاه شیرینگ پک تونلی :این دستگاه به طور عمومی برای بسته بندی قوطی های نوشابه و آب معدنی شناخته شده است. اما برای محصولات دیگری نظیر جعبه، قوطی، بطری، مانند رب و تن ماهی ، شیرینگ آب رادیاتور، شیرینگ بطری های عرقیات گیاهی و …نیز استفاده میشود.


مشاهده انواع دستگاه شرینک پک اتوماتیک، دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک و دستگاه لیبل شرینک و ...


دستگاه شیرینگ پک تونلی


به طور کلی این مدل بسته بندی شیرینگ به علت اینکه پوشش شفاف و قابل رویت دارد و محصول کاملا پیداست جزو بسته بندی های پرکاربرد و محبوب است و علاوه بر آن از ورود رطوبت نیز به داخل محصول جلوگیری میکند.

فیلم زیر نمونه ای از نحوه عملکرد یک دستگاه شیرینگ اتوماتیک است.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام