حمایت گروه زعفران سحرخیز از استارتاپ‌ها

حمایت گروه زعفران سحرخیز از استارتاپ‌ها 2438

مرکز دبیرخانه دائمی حمایت از استارتاپ‌ها، صنعت زعفران در مرکز علمی کاربردی گروه کشاورزی تولیدی زعفران سحرخیز افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام شرکت زعفران سحرخیز، فرزاد سحرخیز، درباره حمایت از ایده تولید کاغذ با گلبرگ‌های دور ریز زعفران گفت: شرکت زعفران سحرخیز با رویکرد استفاده از فناوری‌های نو و مسئولیت‌های اجتماعی اقدام به حمایت و شتاب‌دهی استارتاپ‌ها در صنعت زعفران کرده است. در همین راستا مرکز دبیرخانه دائمی حمایت از استارتاپ‌ها، صنعت زعفران را در مرکز علمی کاربردی شرکت زعفران سحرخیز دایر کرده و سحرخیز اقدام به حمایت از استارتاپ‌هایی خواهد کرد که در حوزه تولید کاغذ از دور ریز گل‌های زعفران استفاده کنند.

آقای دکتر فرزاد سحرخیز، عضو هیات مدیره گروه شرکت‌های زعفران سحرخیز افزود: با توجه به اینکه استارتاپ‌ها خلاقیت‌هایی دارند؛ فضایی ایجاد کنند تا در این زمینه روندی رو به رشد را شاهد باشیم. اما نیاز به حمایت مهم‌ترین موضوعی است که بسیاری از استارتاپ‌ها به آن احتیاج دارند تا ایده‌های خود را به مرحله عملیاتی آن‌ هم به‌ صورت گسترده برسانند.

فرزاد سحرخیز افزود: گروه شرکت‌های زعفران سحرخیز  از یک استارت آپ حوزه گلبرگ زعفران حمایت می‌کند.

تولید کاغذ با گلبرگ‌های دورریز زعفران ایده‌ای است که استارتاپ‌های ایرانی آن را به مرحله عملیاتی شدن رساندند و برای همین نیاز به حامی مالی داشتند. در این زمینه گروه شرکت‌های زعفران سحرخیز سرمایه‌گذاری را برعهده‌ گرفته و سرمایه‌ای را در اختیار ایده‌پردازان قرار داده تا در کارخانه‌ای واقع در تربت‌حیدریه ساخت ماشین‌آلات تولید کاغذ با گلبرگ را به اتمام رسانده و پروژه را به مرحله عملیاتی شدن برسانند.

وی به امید استفاده از گلبرگ‌های دورریز برای تولید کاغذ اشاره کرد و افزود: این ایده‌ای است که برای نخستین بار در جهان به آن پرداخته‌ شده و اگر با موفقیت عملیاتی شود می‌توان امیدوار بود درخت کم‌تری قطع و زباله کم‌تری تولید شود.

او با تأکید بر لزوم توجه به محیط‌زیست ادامه می‌دهد: این حمایت از استارتاپ‌ها با هدف توجه به محیط‌زیست بوده و از آنجایی‌ که بالغ‌ بر ۲۰ هزار تن گل زعفران پاک‌کرده دور ریخته می‌شود می‌توان از این زباله به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری کرد.

سحرخیز گفت: ایده محصول نوآورانه توسط گروه استارتاپ برای شرکت سحرخیز پرزنت شده و با در نظر گرفتن زنجیره ارزش شرکت و ارزش سازمان‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی به این جمع‌بندی رسیده سرمایه‌گذاری برای استارتاپ‌ها انجام گیرد و با پشتیبانی پارک علمی فناوری استان خراسان رضوی آغاز و این کارخانه تولید کاغذ را با ساخت ماشین‌آلات و دستگاه‌هایش در تربت‌حیدریه  شروع کرده است.

این کارشناس صنعت غذا اظهار امیدواری کرد و افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته‌شده تا یک ماه آینده ساخت ماشین‌آلات تولید کاغذ از طریق گلبرگ زعفران به اتمام خواهد رسید و تولید آزمایشی صنعتی برای نخستین بار در جهان آغاز خواهد شد.

فرزاد سحرخیز(عضو هیات مدیره گروه شرکت‌های زعفران سحرخیز) در نهایت افزود: این روزها موضوعات زیست‌محیطی در زندگی مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است و سحرخیز با هدف انجام یک مسئولیت اجتماعی و اینکه کاغذهایی با کیفیت‌های مختلف از گلبرگ زعفران و سایر گلبرگ گل‌هایی که دور ریخته می‌شود تولید خواهد کرد تا زعفران در بسته‌بندی از جنس خودش مجدداً به دست مصرف‌کننده برسد. 

در این راستا در پنجمین نمایشگاه پژوهش و فناوری گروه شرکت‌های زعفران سحرخیز تفاهم‌نامه حمایت از استارت آپ تولید کاغذ با حضور آقای دکتر کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری منعقد کرد و پس‌ از آن قرارداد اجرایی تولید این ایده استارتاپی با حضور آقای دکتر محمدحسن عصاره ریاست ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.

اهمیت و توجه به محیط‌زیست دغدغه‌ای است که این روزها نه‌تنها فعالان محیط‌زیست را درگیر کرده بلکه بسیاری از فعالان حوزه‌های اقتصادی دیگر را نیز به فکر واداشته از چه راه‌هایی می‌توانند به محیط‌زیست کمک کرده و جلوی روند سرعتی تخریب این نعمت الهی را بگیرند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام