افزایش ۳ برابری تولید فرآورده‌های کشمش با ارتقای ماشین آلات

افزایش ۳ برابری تولید فرآورده‌های کشمش با ارتقای ماشین آلات 123

یک تولید کننده فرآورده‌های کشمش گفت: با ارتقای ماشین آلات و دستگاه‌های تولید، ظرفیت واحد‌های تولید فرآورده‌های کشمش تا ۳ برابر افزایش خواهد داشت که با این کار باعث افزایش صادرات و ارز آوری در کشور خواهد شد.


محمد متین در گفت‌ وگو با خبرگزاری میزان، در خصوص وضعیت تولید فرآورده‌ های کشمش در سال ۹۸ اظهار کرد: به دلیل پایین بودن نرخ ارز در سامانه نیما، بیشتر محصول تولید شده در سال جاری در بازار داخل فروخته شد.

وی با اشاره به مشکلات بکارگیری نیرو جدید افزود: یکی از مشکلاتی که در خصوص بکارگیری نیرو‌های جدید وجود دارد، عدم توانایی در بیمه کردن این افراد است پس از دولت خواستاریم که توجه بیشتری به بیمه کارگران داشته و از تولید کنندگان حمایت کند.

این فعال اقتصادی متذکر شد: یکی دیگر از اقداماتی که دولت می‌تواند تحت پوشش حمایتی خود داشته باشد این است که برای وارد کردن قطعات یا ماشین آلات جدید به ما ارز دولتی اختصاص دهد.

متین با بیان اینکه برای ارتقای و پیشرفته کردن دستگاه‌ها مشکلات زیادی پیش روی ما وجود دارد، تصریح کرد: بزرگترین مشکل، گران بودن قطعات و هزینه‌ های سنگین نگه داری از این دستگاه‌ ها است که در این خصوص به کمک و حمایت‌ های دولت نیازمند هستیم.

وی خاطر نشان کرد: با ارتقای ماشین آلات و دستگاه‌ های تولید، ظرفیت واحد‌های تولید فرآورده‌ های کشمش تا ۳ برابر افزایش خواهد داشت که با این کار باعث افزایش صادرات و ارز آوری در کشور خواهد بود.


منبع: مرجع صنایع غذایی و کشاورزی ایران


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام