استارت آپ صنايع غذايى اروباتيكس

استارت آپ صنايع غذايى اروباتيكس 266

معرفی استارت آپ صنايع غذايى اروباتيكس (Aerobotics)


ساليان سال است كه آفات و بيماريها گوناگون محصولات گياهى كابوسى براى صنعت كشاورزى محسوب مى شوند. آفات معمولا شامل حشرات مضر، گياهان هرز و قارچهاى بيمارى زاست. البته استفاده از سموم مختلف براى دفع آفات همچنان بعنوان رايجترين راهكار به حساب مى آيد. اما واقعيت اين است كه مضرات استفاده از اين سموم بسيار بيشتر از مزاياى آنهاست. بسيارى از اين سموم حشرات مفيد را هم از بين مى برند، محصول خوراكى را هم سمى مى كنند و سبب آلودگى محيط زيست مى شوند. علاوه بر آن معمولا هزينه گزافى نيز به دوش كشاورز مى گذارند.
استارت آپ هاى صنايع غذايى بسيارى با تمركز بر يافتن روشهاى جديد مبارزه با آفات به شيوه هاى جالبى دست يافته اند. هدف يافتن راهى است كه با كمترين ضرر به محيط زيست و محصول و كمترين هزينه، بهترين روش از بين بردن آقات را بيايند.
استارت آپ صنايع غذايى اروباتيكس راهكار جالبى ارائه كرده است. اين استارت آپ صنايع غذايى كه در آفريقاى جنوبى مشغول فعاليت است پلتفرم ديده بانى جالبى طراحى كرده كه بطور مستمر تمام درختان موجود در يك مزرعه را چك كرده و در صورت تشخيص آفت و يا بيمارى به سرعت كشاورز را مطلع و ناحيه آفت را نيز مشخص مى كند. علاوه بر شناسايى، اين پلتفرم بهترين روش دفع آفت را نيز به كشاورز نشان مى دهد. بدين ترتيب قبل از آنكه آفت همه گير شود و آسيب برساند از بين مى رود. اين پلتفرم با ادغام اطلاعات ماهواره اى هفتگى، ديده بانى و عكس بردارى اتوماتيك هواپيماهاى كوچك بدون سرنشين و اطلاعات ديده بانى داخل مزرعه و با ايجاد الگوريتمهاى ماشين لرنينگ به سرعت وجود و ناحيه آفت را مشخص مى كند. اگرچه استفاده از هر سه اين روشها به كشاورزان پيشنهاد مى شود، اما هريك از اين سه روش به تنهايى نيز قادرند با ٧٠٪ دقت وجود و ناحيه آفت را تعيين كنند. اين پلتفرم با استقبال بسيار خوبى رو به رو شده و به سرعت رو به رشد است.
استارت آپ صنايع غذايى ايروباتيكس در سال ٢٠١٤ توسط بنجى ملتزر و جيمز پترسون در كيپ تاون، آفريقاى جنوبى تاسيس شد.


سرمايه گذارى ها:

سال ٢٠١٧: ٨ ميليون زر(ZAR)
سال٢٠١٧: ١٥،٠٠٠يورو
سال  ٢٠١٧: ٥٠ هزار دلار
سال ٢٠١٨: ٢ ميليون دلار
سال ٢٠١٩: ٢٩ ميليون زر

مجموع: ٤.٨ ميليون دلار

اطلاعات استارت آپ صنايع غذايى ايروباتيكس
نوع: خصوصى
محصول: تكنولوژى غذايى، كشاورزى
سال تاسيس: ٢٠١٤
تعداد كارمند: ١١-٥٠ نفر
وب سايت: https://www.aerobotics.com/

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام