آينده تغذيه و صنعت غذا به چه سويى مى رود؟ - بخش دوم

آينده تغذيه و صنعت غذا به چه سويى مى رود؟ - بخش دوم 152

همانطور كه قول داده بوديم در اين نوشته به پيش بينى هاى ديگر در خصوص آينده تغذيه و تاثير آن برصنايع غذايى مى پردازيم.


ديديم كه براى اينكه بتوانيم تا سال ٢٠٥٠ جمعيت كره زمين را سير كنيم، توليد مى بايد ٥٠٪ افزايش يابد. از سوى ديگر كشت و كار و دامپرورى بيش از حد به محيط زيست آسيب مى زند. پس بسيارى به دنبال جايگزينهاى مناسب براى محصولات حيوانى و روشهاى كم آسيب تر كشاورزى هستند. يكى از اولين روشهاى جايگزينى كه اكنون به خوبى در كشورهاى پيشرفته جاى خود را باز كرده، استفاده از پروتئین هاى گياهى است. استارت آپ هاى صنايع غذايى چون بياند ميت توانستند با پروتئين موجود در نخود برگر و استيك گياهى درست كنند. اما به هر حال استفاده از گياهان محدوديتهاى خاص خودش را دارد از جمله مصرف بسيار زياد آب، فرسايش خاك حاصلخيز و ...
بطور كلى، محصولات حيوانى بخش اعظم پروتئين هاى مورد نياز ما را تامين مى كنند. ازسوى ديگر قيمت توليد محصولات دامى متداول به شدت رو به افزايش است. برخى متخصصان بر اين باورند كه به زودى" گوشت" تبديل به يك كالاى لوكس مى شود. هر چند كه در كشورهاى در حال توسعه از جمله كشور ما "گوشت" هم اكنون نيز يك كالاى لوكس محسوب مى شود. سوال اين است كه چطور مى توان جايگزين يا جايگزينهاى به صرفه تر پيدا كرد.


يكى از جايگزينهايى كه در چند وقت اخير تحقيقات و بررسى هاى فراوانى بر روى آن انجام شده، استفاده از حشرات است! بله حشرات! احتمالا تصور جيرجيرك سوخارى و مخلفات براى شام دل شما را هم مثل من بهم مى زند!
اما به گفته مورگن گاي، متخصص و محقق تغذيه، حشرات جايگزينهاى بسيار مفيدى هستند كه صنايع غذايى را از وابستگى به دام و طيور نجات مى دهند. به گفته ايشان، حشرات سرشار از پروتئين هستند، به مقدار فراوان در طبيعت يافت مى شوند، هزينه پرورش و زاد و ولد آنها بسيار كمتر و كوتاهتر از دام و طيور است، و البته بيش از ١٤٠٠ گونه حشره قابل خوردن براى انسان وجود دارد. البته گروه نسبتا بزرگى از مردم جهان حتى در حال حاضر هم حشرات را بعنوان غذا مصرف مى كنند.
گاى البته خاطرنشان مى كند كه احتمالا ما به سختى و شايد هرگز نتوانيم ملخ گريل و سبزيجات را براى مردم سرو كنيم، اما مى توانيم از آنها در غذاهايى مانند برگر، سوسيس و كالباس ... استفاده كنيم. او همچنين معتقد است يكى از راههايى كه به ما كمك مى كند با مصرف حشرات كنار بياييم، تغيير كلمه حشره به مثلا احشام مينياتورى است كه به لحاظ روانى ما را از تصور ظاهر اين موجودات دور مى كند. جالب است بدانيد كه در هلند و آلمان بودجه تقريبى يك ميليون يورو براى تحقيق بر روى چگونگى مصرف حشرات براى انسان تخصيص داده شده است.
اينطور به نظر مى رسد كه ما انسانها مجبوريم غالبهاى ذهنى قديمى خود را در مورد غذا هم بشكنيم و بپذيريم كه از تمام منابع موجود در كره زمين بهره ببريم.


در مطالب آتى، باز هم به بررسى پيش بينى ها در مورد آينده تغذيه و صنعت غذا خواهيم پرداخت.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تامین آنلاین می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.

عضویت در تلگرام