موتورهای با استاندارد بالای مقاومت در نفوذپذیری آب

 

در دنیای صنایع غذایی هر روز استاندارهای بالاتری برای موارد بهداشتی و ایمنی تجهیزات و ماشین آلات صنایع غذایی که مسقتیم در خطوط تولید قراردارند با هدف کاهش آلودگی و یا ریسک آلودگی وضع می شود.

برای کاهش آلودگی و جلوگیری از بوجود آمدن شرایطی که باعث فساد در مواد غذایی میشود، شستشو و سیستم های میکروب زادیی از جمله بالاترین فاکتورهای موثر هستند.

طراحی و ساختن تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید که قابلیت شستشوی با کیفیت بالاتر وظریب  نفوذپذیری مایعات  پایین تری دارند از جمله چالشهایی است که شرکتهای تولید کننده تجهیزات مواد غذایی با آن مشغول هستند .

استانداردی که بتواند شرایط ویژه برای نفوذپذیری و شستشو در تجهیزات صنایع غذایی را تامین کند IP96k است که امروزه ماشین سازان بسیاری را به دنبال خود می کشاند. تولید کنندگان و صنعتگران در تلاش هستند با رسیدن به این استاندارد ، اطمینان و اعتماد مشتریان را از نظر بهداشتی و کیفیت شستشو جلب کنند.

IP69K استاندارد بسیار سختگیرانه ای است . برای اخذ آن، تجهیزات مربوطه مانند پمپ ها و موتورها را  در حداقل دور کاری خود قرار میدهند  و با آب داغ 80 درجه سانتیگرد و فشار نزدیک 100 Bar مورد تست قرار می دهند.

کوچکترین نفوذ آبی در این شرایط باعث بروز مشکل در عملکرد دستگاه میشود. در صورتیکه دستگاه و تجهیزات مربوطه بعد از تست دچار اختلال و یا کاهش کارایی نشوند ، می توانند استاندارد IP69K را اخذ کنند و مشتریان خود را در بهبود شرایط شستشو و بهداشتی سیستم همراهی کنند.

 

منبع : foodprocessing 

برچسب هابهداشت و ایمنی تجهیزات ماشین آلات صنایع غذایی ماشین آلات خطوط تولید استاندارد IP69K

با ما در ارتباط باشید