اخبار سلامت

بازنگری استاندارد قند در 2 محصول غذایی- قند نوشابه کاهش یافت

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از بازنگری استاندارد قند در چند فرآورده غذایی جدید خبر داد و گفت: صنایع غذایی موظف به اجرای این استانداردهای بازنگری شده هستند.

مطالعه بیشتر

بازار لبنیات ارگانیک

افزایش آگاهی در سلامت محصولات، ضرورت محافظت از محیط‌ زیست، پیشرفت‌های فناوری و طرح‌های دولتی در زمینه کشاورزی ارگانیک، عوامل محرک این بازار است.

مطالعه بیشتر

شیر هموژنیزه

شیرهموژنیزه به چه معناست؟

شیر ترکیبی از چربی، پروتئین، کربوهیدرات و آب است. وقتی شیر ساکن میشود چربی از مایع شیر جدا شده و در بالا قرار میگیرد به این ترتیب لایه ای از خامه یا اصطلاحا سر شیر تشکیل می شود. هدف هموژنیزه کردن این است که مولکول های چربی به صورت پراکنده در شیر قرار بگیرند و به این ترتیب چربی از شیر جدا نمیشود و شیر در حالت یکنواخت باقی می ماند.

مطالعه بیشتر

فناوریهای آینده بسته بندی مواد غذایی

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در آینده نزدیک شاهد تغییرات اساسی در صنایع غذایی خواهیم .تغییراتی که برای تولید کنندگان این صنعت پیچیدگی هایی را به همراه خواهد داشت و کلیه مراحل تولید و بسته بندی مواد غذایی را تغییر خواهد داد.

مطالعه بیشتر

تاثیر هموژنیزه کردن شیر

هموژنیزه کردن شیر بعد از مرحله ی پاستوریزه کردن شیر صورت میگیرد. تولیدکنندگان شیر از هموژنیزه, برای تغییر و مصرف شیر برای انسانها استفاده میکنند, در حالی که پاستوریزه کردن شامل گرم کردن شیر جهت کشتن باکتری هاست . هموژنیزه کردن شامل اماده سازی شیر جهت مصرف شیر بدون جدا سازی خامه از شیر است

مطالعه بیشتر